Elektronik Fiyat Etiketleri (Electronic Price Tags) - raflardaki fiyatları yönetmek ve muhasebe sisteminden fiyat etiketlerine güncel veri aktarmak için üretilmiş modern bir sistemdir.
Raf etiketlemenin yoğun emek isteyen, insan odaklı, hataya açık ve kontrolü son derece zor olan bir uygulama olması ile birlikte, ürünün raf fiyatı ile kasa fiyatı arasında farklı olması kaçınılmazdır.
Marka ve ürün çeşitliliğinin her geçen gün arttığı hemen her sektöründe, elektronik raf etiketleri hız ve verimlilik sağlar. Kullanmakta olduğunuz ERP ve ya her hangi diğer yazılım ile entegrasyon sağlanarak, tek merkezden yapacağınız tüm ürün güncellemeleri (fiyat, barkod, QR kod, özellikler, içindekiler, resim, ve s.) saniyeler içinde raflardaki etiketlere gönderilir. Kasa ve raf fiyatları beraber güncellendiğinden fiyat farklılığı ortadan kalkmış olur. 

Elektronik Raf Etiketlerinin kullanım alanları oldukça geniştir. 
SCHUAR, bir çok sektörde iş verimliliğini artırarak hem zaman kaybının önlemek, hemde müşteri memnuniyeti yüksek tutmak için inovatif çözümler sunmaktadır.

Elektronik Fiyat Etiketi Kullanım Alanları

This image for Image Layouts addon

Eczaneler

Teknolojik gelişmelerin doğal bir getirisi olan dijitalleşme, farklı oranlarda olsa da her sektörü mutlaka etkiliyor. Akıllı sistemle işleyen mağazalar, okullar hatta evler, günümüz teknolojisinin getirilerine göre yeniden şekilleniyor ve bu güne kadar alıştığımız birçok analog kullanım yerini daha modern ve daha dijital versiyonlarına bırakıyor.
Devamı
This image for Image Layouts addon

Hazır Gıda ve Manav

Teknolojinin gelişmesi hayatları kolaylaştırıyor ve bu kolaylıklar gündelik yaşamın her alanında kendisini hissettiriyor. Öte yandan b gelişmelerin doğaya ve insan sağlığına olan pek çok faydasından da bahsediliyor. Ayrıca işletme maliyetleri ya da personel verimliliği gibi konularda da teknolojinin önemi her geçen gün görülüyor.
Devamı
This image for Image Layouts addon

Elektronik Reyonları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatlarımıza giren big data, yani büyük veri kavramı, sektörlerin tamamında bir dizi yeniliği de beraberinde getiriyor. Dijital olan her şeyin bir veri haline gelmesi sonucunda bu verileri işlenebilir hale getirmek önem kazanırken veri işleyebilenler, bir adım öne çıkmaya devam ediyor.
Devamı
This image for Image Layouts addon

Depo ve Stok

Teknoloji ile ticaretin iç içe geçmesi, e-ticaret dönemini daha görünür hale getiriyor. Geleneksel ticaret yöntemlerini ve biçimlerini köklü bir değişime uğratan teknoloji, beraberinde getirdiği inovatif anlayışlar sonucunda sayısız avantaj da barındırıyor. Elektronik raf etiketi sistemi de işte bu avantajlardan bir tanesi olarak tanımlanıyor.
Devamı
This image for Image Layouts addon

Kişisel bakım

Teknoloji ve dijitalleşme, uzun yıllardır kol kola yürüdüğü için bu ikisinin ortaklığı artık hayatın hemen her alanında görünüyor. Üretim biçimleri kadar tüketim işleyişine de yansıyan bu değişimler hem hayatı kolaylaştırıyor hem de verilerin çok daha sistemli olarak kaydedilmesine imkân tanıyor.

Devamı
This image for Image Layouts addon

Perakende sektörü

Artan üretim ve tüketim olanakları, hemen her sektörün kendini yenilenmesini ve günün koşullarına ayak uydurmasını bir anlamda mecbur kılıyor. Özellikle teknoloji alanında yaşanan gelişmeler, birçok analog işin yerini dijital versiyonlarının almasına imkân tanıyor.
 
 
Devamı